خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

بلوک سبک لیکا چیست ؟

اگر بخواهیم ریشه ی کلمه لیکا را بیابیم و بدانیم که دقیقا نام لیکا از کجا آمده است باید گفت که که بلوک لیکا همان بلوک سبک سیمانی است با این تفاوت که در ساختار آن ها به جای استفاده از سنگدانه های عادی از سنگدانه های رسی استفاده میشود . به این ترتیب پی میبریم نام لیکا از همان رس گرفته شدهو معنای نزدیکتر آن رس منبسط شده است.

هامنطور که بیان شد سنگدانه های لیکا از جنس رس هستند که به صورت انبساط یافته درآمده اند و از نظر شکل ظاهری این سنگدانه ها گرد و دایره وار هستند و اگر توجه بیشتری به ظاهر آنان کنیم خواهیم دید که رنگدانه های آن قهوه ای تیره هستند. اصلی ترین کاربرد بلوک لیکا در ایجاد سقف و دیوار است . دلیل استفاده بلوک لیکا برای همچین نقاط مهمی این است که ضخامت دبواره های این بلوک نسبت به بلوک های دیگر بیشتر است و همین مورد باعث می شود که استحکام و مقاومت سقف و دیوار از این طریق بیشتر و بهتر باشد.

بلوک های لیکا به صورت توخالی و توپر برای استفاده در دیوار و سقف ساخته می شوند. همانطور که گفتیم ضخامت دیواره های این بلوک از بقیه بلوک های سیمانی بیشتر است اما به علت وزن پایین مصالح آن بر روی وزن تمام شده بلوک تاثیر چندانی ندارد. بلوک های لیکا مزایای مهمی دارند که چند مورد از مهمترین و کاربردی ترین مزیت های آن در زیر آمده است.

اولین مورد وزن کم این نوع بلوک هاست. به دلیل وزن کم بلوک های لیکا هزینه و زمان اجرا کم می شود همچنین حمل و نقل راحت تر می شود و به دلیل کم بودن وزن این بلوک وزن کلی ساختمان نیز کاهش می یابد و با توجه به اینکه نیروی زلزله وارد بر ساختمان رابطه مستقیمی با وزن ساختمان دارد به همین دلیل با کاهش وزن مقدار نیروی وارده بر سازه کمتر شده و در نتیجه هزینه ی پرداختی کمتر شده و در آن صرفه جویی می شود.

دومین مزیت مهم بلوک لیکا عایق حرارتی بودن آن است. ضریب هدایت حرارتی بلوک سبک لیکا بسیار کم است به همین دلیل این نوع بلوک عایق مناسبی برای دیوارهای ساختمانها محسوب می شود.

دیوارهای ساخته شده با بلوک لیکا بخاطر عایق خوب بودن مورد تایید سازمان بهینه سوخت کشور است. مزیت بعدی بلوک های لیکا عایق صوت بودن آنهاست. جذب صوت در این بلوک به دلیل خاصیت دانه های آن و ویژگی سطح بلوک است. با توجه به اینکه بلوک لیکا یکی از مهمترین مصالح ساختمانی است لازم است برایه استفاده و به کارگیری آن دقت زیادی صرف شود .

برای تهیه این بلوک ها حتما باید به کارخانه های دارای مواد اولیه با کیفیت مراجعه نمود به این دلیل که تعدادی از افراد سودجو ممکن است برای سواستفاده از مشتری قیمت پایین تری روی این بلوک ها بگذارند و بلوک بی کیفیت به خریدار ارائه دهند که این مورد باعث دلسرد شدن خریداران و مردم و همچنین باعث ایمن نبودن ساختمان ها میشود.

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید