خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

بلوک پوکه ای

برای دیوارچینی از انواع بلوک های مختلف استفاده می شود که یکی از مهم ترین و بهترین آنان بلوک سیمانی سبک یا بلوک سبک پوکه ای است . بلوک سیمانی سبک از سیمان ،آب و سنگ دانه های سبک که پس از مخلوط شدن و متراکم شدن در ابزارآلات مخصوص ساخت بلوک تولید می شوند .

بلوک های پوکه ای در اندازه های مختلفی تولید می شوند و به طور عمده بصورت توخالی و ته پر می باشند که این ویژگی آنان موجب کاهش وزن ساختمان و کم شدن هزینه ساخت و ساز می شود .

انواع مختلف بلوک پوکه ای عبا رت اند از : بلوک سبک ، بلوک لیکا، بلوک پوکه ای صنعتی و بلوک پوکه ای معدنی . درک معنای پوکه و اینکه این ماده چگونه تولید میکند در فهم و شناسایی ویژگی های بلوک پوکه ای الزامی است .

پوکه یا سبکدانه ماده ای است که بر اثر فعالیت کوه های آتشفشانی به وجود می آید که پایین بودن چگالی این ماده باعث پایین بودن وزن آن نسبت به حجم آن شده است .

هنگامی که گدازه های آتشفشانی به سطح زمین راه می یابند پس از سرد شدن بصورت دانه های ریز و درشت درآمده  و اصطلاحا میگوییم پوکه تشکیل شده  است . پوکه ها به دو دسته صنعتی و معدنی تقسیم میشوند .

به پوکه صنعتی ، لیکا میگویند که از خاک رس در تولید آن استفاده میشوند. از معایب مهم بلوک پوکه ای صنعتی این است که با وجود به کارگیری تاسیسات عظیم و سرمایه فراوان تولید آن در مقابل پوکه معدنی مقرون به صرفه نیست.

پوکه های معدنی برحسب انواع کوه های آتشفشانی دارای سه نوع مختلف هستند .پوکه پومیس ، پوکه اسکوریا و پوکه یامیست . بلوک های تولید شده از این نوع پوکه ها عایق خوب گرما و صوت هستند همچنین برای انجام کارهای میخ کوبی بسیار مناسب اند .

مقاومت بسیار بالا در مقابل آتش سوزی و یخ زدگی و همچنین سرعت بالای اجرای آن باعث شده است که بلوک پوکه ای جایگزین مناسبی برای دیگر مصالح نظیر گچ و خاک شود . استفاده از مواد دیگری غیر از پوکه و سیمان باعث میشود بلوک تولیدی کیفیت لازم و مناسب را نداشته باشد . بلوک پوکه ای دارای ظاهر مناسب و هندسی شکل است ، جذب آن به طور مناسب در آن صورت میگیرد و برای اجرای انواع ملات ها مناسب است . انواع عملیات میخ کوبی ، برش کاری ، سوراخ کاری و شیارزنی سیم ها و لوله ها بر روی این نوع بلوک ها به آسانی قابل انجام است .

از دیگر ویژگی های جالب بلوک پوکه ای آن است که در هنگام استفاده از تیشه این بلوک ها فقط از محل ضربه شکسته میشوند وکه این ویژگی باعث میشود که ضایعات مصالح به حداقل برسد که این مورد برای خریداران بلوک امری حیاتی و مهم است.

بلوک های پوکه ای برحسب استاندارهای جهانی تولید می شوند و در هنگام حمل و نقل بارها به علت مقاومت بالای آنان کمتر دچار ضایعات و خسارت می شوند .

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید