خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

 تفاوت بلوک سیپورکس با هبلکس

 

همانطور که میدانیم بلوک سیپورکس ار نوع بتن های گازی است  و  واحد آن نیز متر مکعب است و برای تولید بلوک سیپورکس سیلیس ، آهک ، ماسه و برخی ترکیبات دیگر  را مخلوط میکنند تا به تولید آن دست یابند . از طرفی مواد اولیه ساخت بلوک هبلکس نیز  سیلیس ، آهک ، ماسه ، سیمان ، پودر آلومینیوم است که این مواد را ترکیب و در کنار آن ها از ترکیبات اضافی خاصی استفاده میکنند که هر کدام تاثیر به سزایی در کیفیت بلوک هبلکس دارند .

به عنوان مثال استفاده از آهک در ترکیب بلوک هبلکس موجب افزایش مقاومت بلوک در برابر عواملی چون حرارت و رطوبت میشود ، به همین ترتیب استفاده از سیمان نیز  باعث افزایش مقاومت و پایداری بلوک و باعث افزایش تخلخل بلوک هبلکس با سایر ملات ها میشود .

بتن ها از نظر وزن به سه دسته تقسیم بندی میشوند : بتن های سبک وزن ، بتن های میان وزن و بتن های سنگین وزن . بلوک های سیپورکس و هبلکس از نوع بتنه ای سبک وزن اند .

جهت اطلاع بیشتر خوب است بدانیم که بتن های سبک وزن شامل بتن های سبک وزن غیرسازه ای ، بتن های سبک وزن سازه ای و بتن های سبک متوسط میشوند که بلوک های سیپورکس و هبلکس جزو بتن های سبک غیرسازه ای به شمار می آیند که در این مورد هم بلوک های سیپورکس و هبلکس هم وضعیت یکسانی دارند .

از نظر ابعاد و اندازه بلوک ها جالب است بدانیم که بلوک های هبلکس و سیپورکس سایزهای مختلفی دارند و مانند سایر بلوک ها اندازه معین و مشخصی ندارند ولی خب یک قرارداد میان کارخانه های تولیدی منعقد شده که فقط بلوک را در چند سایز مشخص تولید کنند ولی اگر از طرف مشتری سفارش قابل توجهی از سایر سایزها درخواست شود کارخانه با تغییر برش تولیدی آن سایز را نیز تولید خواهد کرد .

بدین گونه است که بلوم هبلکس و سیپورکس در اندازه بدون محدودیت هستند و هر زمان که لازم باشد میتوانند سایزهای مختلفی از خود را داشته باشند . همانطور که دیدیم از نظر مواد اولیه تفاوتی در بلوک های هبلکس و سیپورکس نیست و جالب است بدانید که بلوک های هبلکس و سیپورکس نه تنها در مواد اولیه بلکه در سایر موارد هم مشابه هم هستند به همین دلیل میتوانیم بگوییم بلوک های هبلکس و سیپورکس عملا باهم فرقی ندارند فقط بلوک هبلکس به عنوان نسل جدیدی از بلوک سیپورکس شناخته میشود .

کارخانه تولیدی بلوک هبلکس که در سوئد است هنگامی که دست به کار تولید بلوک سیپورکس زد این سیاست کاری را در پیش گرفت که با تغییر نام  بلوک هبلکس به سیپورکس که اینکار به دلیل مسائل برندی صورت گرفت توانست فروش چند برابری را از بلوک سیپورکس بدست آورد و شهرت قابل توجه ای با آن بدست آورد پس به این نتیجه میرسیم که بلوک سیپورکس و هبلکس یکی هستند و تفاوتی باهم ندارند البته در بعضی از سایت ها نویسنده وارد جزییات شده و تفاوت اندکی را میان آن دو بیان کرده ولی در حقیقت برای خریدار بلوک ، تفاوتی میان هبلکس و سیپورکس وجود ندارد .

 

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید