خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

دستگاه تولید بلوک پوکه ای

به طور کلی دستگاه های بلوک زن به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند . دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک ، دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک ، دستگاه بلوک زن تمام اتوماتیک تخم گذار و دشتگاه بلوک زن دستی . نحوه کارکرد این دستگاه این شکلی است که در این دستگاه ها ابتدا موادی نظیر ماسه ، سیمان و پوکه باهم ترکیب میشوند و سپس درون سینی ریخته می شوند و بعد از آن مواد درون قالب ریخته میشوند تا فضاهای خالی پر شوند ، بعد از آن دستگاه ویبره روشن شده که این کار برای پرشدن فضاهای خالی است .

مرحله بعد مواد متراکم می شوند و نهایتا قالب را بالا می آوریم که در این مرحله ویبره باید روشن باشد .  مخلوط بتن مورد استفاده بایستی شامل مخلوطی از شن ، ماسه ، آب باشد که باید توجه کرد هر کدام از این مواد باید مقدار مشخص و تعیین شده داشته باشد ، مخلوط شدن این مواد میتواند هم بصورا دستی هم به وسیله دستگاه انجام شود .

اگر بخواهیم بلوک را با ماشین های مکانیکی تولید کنیم باید توجه داشت که قالب را باید در ارتفاع معینی  بالاتر از سطح نهایی  آن پر کرد و مخلوط باید حتما صاف گردد. بعد از قالب گیری باید بلوک ها را از دستگاه جدا کرد و انتقال داد . بلوک پوکه ای تولیدی در کارخانه ها بصورت اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی ساخته می شود ، نحوه کار اینگونه است که سیمان و پوکه معدنی به مقدار مشخص وارد میکسر میشوند و میزان ورودی با شیرکنترلی خاصی تنظیم میشود . پس از ترکیب شدن ، مواد بصورت خودکار به دستگاه تمام اتوماتیک انتقال می بایند و روی صفحه هایی قرار میگیرند .

سپس به آسانسور انتقال می یابند و هنگامی که هر کدام از صفحه ها در هر طبقه از آسانسور قرار گرفتند آسانسور به اندازه یک طبقه بالا میرود . زمانی که آسانسور تکمیل ظرفیت شد آن را از دستگاه جدا می کنند و به سالن بخار منتقل میشوند و بلوک های تولیدی به مدت دوازده ساعت بخار داده می شوند که اینکار باعث استحکام بلوک ها می شود .

حال بلوک ها به دستگاه پالت چین ارسال شده و بلوک ها پالت می شوند و بعد از آن تسمه کشی میشوند .  خال مسئول نظارت بصورت تصادفی و با توجه به قوانین آماری از بلوک ها نمونه برداری میکند و بلوک ها به آزمایشگاه منتقل میشوند . حال مسئول آزمایش گاه پس از بررسی بلوک ها از جنبه های گوناگون از آنان گزارش تهیه کرده و نتیجه به سازمان استاندارد گزارش داده میشود .

اگر نتایج آزمایشات دارای خطایی باشد گزارش خطا به مسئول تولید داده میشود تا خطا را بررسی و برطرف کند و بدین گونه تمامی بلوک ها با شرایط یکسان و کیفیت استاندارد نولید می شوند .

نکته جالب در این تولیدات آن است که در هر ردیف بلوک تولیدی دو بلوک نیمه هم قرار میدهند به این دلیل که بعد ها نیاز به شکستن بلوک ها کمتر شود و همچنین سرعت اجرای دیوار بالا خواهد رفت .

برای خرید انواع بلوک های ساختمانی و بلوک سیپورکس با خانه بلوک تماس بگیرید .

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید