خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

قیمت بلوک پوکه معدنی

ابتدا ویژگی ها و عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی را ذکر میکنیم و سپس قیمت آن را با توجه به مطالب گفته شده عنوان میکنیم . قیمت بلوک های پوکه معدنی به موارد مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آنان میتوان به نوع پوکه اولیه اشاره کرد . ویژگی هایی که باعث برتری پوکه معدنی به بقیه مصالح نظیر شن و ماسه میشوند عبارت اند از ، پایین بودن وزن آن ، بالا بودن درجه سختی آن می باشد .

رنگ این ماده سفید یا خاکستری است . پوکه معدنی دارای اندازه های متفاوت از ذرات بسیار ریز تا قطعه های بزرگ است . هر کدام از این اندازه ها کاربرد مخصوصی دارند. استفاده از پوکه معدنی به سال ها پیش بر میگردد زمانی که مهندسان رومی از آن در ساختمان ها استفاده میکردند . و امروزه شاهد این هستیم که این محصول به کشورهایی مانند عربستان ، امارات و… صادر می شود.

پوکه معدنی وزن بسیار کمی دارد ( حدودا ۵/۰ تا ۷/۰ ) به نحوی که به آسانی روی آب شناور باقی می ماند . پوکه ها در اندازه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. عدسی، بادامی ، نخودی و مخلوط اسامی خاصی است که بر روی اندازه های مختلف پوکه معدنی قرار داده اند.  این پوکه عایق سرما ، گرما و صوت است.

همچنین در برابر آتش سوزی تا دمای ۷۶۰ درجه سانتیگراد تغییری در شکل و حجم آن به وجود نمی آید. مصالحی که از پوکه معدنی ساخته میشوند دارای استحکام و مقاومت قابل قبولی هستند.

برای مثال در تولید موزاییک هسبک یا بتن سبک از دانه ها ی کوچکتر از ۱۵ میلیمتر یا برای عایق بندی سردخانه ها و پوشش لوله ها از دانه های ۲ تا ۴۰ میلیمتر استفاده میشود. نکته جالب این است که بتن ساخته شده از پوکه معدن یدر عین حال که وزن پایینی دارد دارای مقاومت و استحکام بالایی است .

برای مثال مخلوط پوکه معدنی و آهک به تولید نوعی سیمان طبیعی می انجامد که در زیر و بیرون از آب بسیار سخت میشود و از آن استفاده های بسیار زیادی میشود. همانطور که میدانیم کشور ایران بر روی کمربند زلزله قرار دارد و به همین خاطر استفاده از مصالح سبک وزن وبا کیفیت نقش مهمی دارد.  اندازه و کیفیت پوکه از عواملی است که در قیمت بلوک موثر است.

 

خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک ساختمانی و بلوک های aac

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید