خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

معایب بلوک پوکه ای

همان طور که از نامش پیداست پوکه معدنی از معدن استخراج می شود و از خاکستر مواد آتشفشانی به دست می آید.به وفور یافت شدن پوکه معدنی در نیمه شمالی باعث شده که قیمت در آن نقطه بسیار مناسب شود.

از رایج ترین و بهترین پوکه های ایران میتوان به پوکه معدنی قروه و تبریز اشاره کرد. بلوک های پوکه معدنی  در اندازه های اصلی ۷*۲۰*۴۰ ، ۱۰*۲۰*۴۰ ، ۱۵*۲۰*۴۰ ، ۲۰*۲۰*۴۰ و ۱۵*۲۰*۵۰ تولید میشود و در انواع سه جداره و چهار جداره تولید میشوند. جالب است بدانید که بلوک ها در مقاومت ساختمان نقش زیادی ندارند و بیشتر به عنوان مصالح پرکننده تلقی می شوند.

با این وجود بلوک ها باید قابلیت تحمل کردن ضربه های ناشی هنگام حمل و نقل و همچنین تحمل نیروهای وارد بر بلوک در زمان عبور و مرور را داشته باشند تا از خطرهای احتمالی و ضایعات بوجود آمده جلوگیری شود. بلوک ها از موادی چون سفال، یونولیت و بتن ساخته می شوند. توجه داشته باشید که مواد استفاده شده نباید روی بتن تاثیر شیمیایی داشته باشند.

مزایا و معایب بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای مزایا و معایبی دارد که از جمله مزایای آن میتوان به مقاومت بسیار عالی در برابر آتش سوزی، وزن پایین آن ، به طوری که هر متر مربع آن وزنی معادل ۱۰۰ کیلوگرم دارد و نسبت به سایر مصالح وزن مناسبی دارد . سرعت اجرای مناسب بلوک پوکه ای یکی دیگر از مزیت های آن است. همچنین استفاده از بلوک پوکه ای باعث به وجود آمدن سطح صاف در دیوار می شود که این عامل باعث میشود که به لایه گچ و خاک نیازی نداشته باشیم. بلوک پوکه ای معایب مهمی دارد که چند تا از مهمترین های آن را ذکر خواهیم کرد.

از جمله معایب بلوک پوکه ای پایین بودن مقاومت حرارتی و صوتی است، از دیگر معابب آن میتوان به بالا بودن میزان ضایعات بلوک پوکه ای در هنگام ساخت  و ساز است به همین دلیل هنگام استفاده از بلوک پوکه ای نمیتوانیم از بلوک های شکسته یا ضربه خورده استفاده کنیم. همچنین این احتمال وجود دارد که در کارخانه مواد تشکیل دهنده بلوک پوکه ای با خاکیا نمک مخلوط شده و این عامل باعث کم شدن مقاوما بلوک میشود.

بر اساس آمار مصالح ساختمانی و تعداد استفاده آن ها این نتیجه به دست آمده که طی چند سال اخیر تولید بلوک پوکه ای به دلایل مختلف از جمله استقبال نکردن مهندسان و سازندگان آن به یک سوم رسیده است و این محصول از درجه یک بودن کالاهای اقتصادی خارج شده است و تولید آن روند کاهشی داشته است.

البته ذکر این موضوع در مورد تولید بلوک پوکه ای لازم است که امروزه در ایران تولید این بلوک با مواد اولیه نامرغوب و بی کیفیت باعث شده که تا حدود زیادی تولید بلوک پوکه ای کم شودو بلوک تولیدی خصوصیات و مزایای لازم برای یک محصول استاندارد را نداشته باشد و به طبع خریداران از خرید این نوع بلوک بی کیفیت خودداری کرده و به رغم آن تولید این بلوک کاهش پیدا خواهد کرد.

خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک های پوکه ای صنعتی با قیمتی بسیار مناسب و کیفیتی بالاتر از همه جا!!

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید