خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
مقرون به صرفه
تماس با ما

کناف ایران

بلوک گچ از مواد و مصالح ساختمانی سبک وزن عظیم است، که از گچ جامد برای ساخت و ساز و نصب بسیار سبک وزن و مقاوم در برابر آتش غیر باربر دیوارهای داخلی، دیوار پارتیشن، دیوار حفره، دیوار پوست و پوشش ستون در داخل خانه تشکیل شده است. بلوک گچ، مواد و مصالح ساختمانی سبک وزن عظیم است، که از گچ جامد برای ساخت و ساز و نصب بسیار سبک وزن و مقاوم در برابر آتش غیر باربر دیوارهای داخلی، دیوار پارتیشن، دیوار حفره، دیوار پوست و پوشش ستون در داخل خانه تشکیل شده است. از آنجا که این تفاوت اساسی است، بلوک گچ نباید با گچ نازک تر مورد استفاده (همچنین به عنوان ترمیمی دیوار گچی شناخته می شود) برای پوشش دیوار میخی اشتباه گرفته شود.

ساخت و ساز غیر بار پارتیشن با تحمل دیوار بلوک­های سقف کناف

  1. ساخت
  2. مشخصات
  3. خواص
  4. امتیاز مقاومت در برابرآتش
  5. خواص ضدصدا
  6. روشساخت و ساز
  7. تفاوتدر ایالات متحدهو اروپا
  8. جستارهای وابسته
  9. مراجع

بلوک گچ کناف، از گچ اندوده و آب ساخته شده است. فرایند تولید [۱] که در تولید گیاهان که در آن گچ خام به صورت خودکار (CaSO4 · ۲H2O) آسیاب و خشک می­ شود، و سپس گرم می شود که سه چهارم از آب محدود و در نتیجه به همی هیدراته سولفات کلسیم (CaSO4 · ½H2O)، همچنین تبدیل به گچ اندود، گچ، گچ کلسینه یا گچ پاریس می­شود. این فرآیند همچنین به تبدیل به آهک نامیده می شود. گچ با آب مخلوط، هم زده و در قالب به شکل بلوک گچ با فرمت های استاندارد، هم جامد، و یا با گرد یا مربع هسته باز برای کاهش وزن و حفظ مواد ریخته می­شود. هر بلوک با زبان و شیار در همه طرف تولیدات، برای فعال کردن مونتاژ سریع و آسان است. هنوز مرطوب است، بلوک گچ در خارج از قالب گرفته شده قرار داده می­شود و با تجهیزات بالا برنده ولتاژ خشک می­شود. بلوک گچ خشک در کارخانه تولید بسته بندی و سپس به انبارها و یا سایت های ساخت و ساز منتقل می شود.

مشخصات

بلوک گچ با توجه به استاندارد EN 12859 اروپا و بریتانیا تولید شده است. ابعاد بلوک گچ استاندارد اروپا عبارتند از: طول: ۶۶۶ میلی متر، ارتفاع: ۵۰۰ میلی متر. در نتیجه سه بلوک ۱ متر مربع است.

بلوک گچ در ضخامت، چگالی و نوع متفاوت هستند. در آمریکا بلوک گچ ۲اینچ، ۳اینچ، ۴ اینچ و ۶اینچ ضخامت دارد. [۲] در اروپا موارد در دسترس دارای ضخامت ۶۰ میلی متر، ۷۰ میلی متر، ۸۰ میلی متر یا ۱۰۰ میلی متر هستند. در ساختمان های مسکونی اروپا به طور منظم از بلوک گچ با ضخامت ۸۰ یا ۱۰۰ میلی متر استفاده می شود.

برای ساخت و ساز به خصوص دو سطح تراکم مهم هستند:

متوسط تراکم ناخالص ۸۵۰ کیلوگرم / متر مکعب به ۱٫۱۰۰ کیلوگرم / متر مکعب (بلوک های به رنگ سفید، برای استفاده از استاندارد مناسب هستند)

بلوک با تراکم بالا دارای ناخالص ۱٫۱۰۰ کیلوگرم / متر مکعب به ۱٫۵۰۰ کیلوگرم / متر مکعب است (رنگ مایل به قرمز، برای دیوارهای با عملکرد مورد نیاز بالاتر آکوستیک مناسب است)

ابعاد این بلوک عبارتند از: طول ۵۰۰ میلی متر، ارتفاع ۵۰۰ میلی متر چهار بلوک که ۱ متر مربع هستند.

برای مناطق مرطوب مانند آشپزخانه داخلی، حمام و زیرزمینهای پس زننده اب بلوک های آبی (عمدتا با رنگ مایل به آبی) در دسترس هستند، هر دو در محیط وبا تراکم ناخالص بالا هستند.

خواص
ترکیب بلوک گچ کناف ایران مزایای استفاده از بنایی­ های کلاسیک با ساخت و ساز دیوار خشک مدرن را دارد. مشابه بنایی، دیوار ساخته شده با بلوک گچ عظیم، غیر رایگان با ثبات بالا هستند. از آنجا که هیچ ملات، شن و ماسه یا گچ استفاده نمی شود، دیوارها مثل دیوارهای خشک (تقریبا) بدون آب ساخته شده­اند. برای تشخیص این نوع از ساخت و ساز از دیوارهای معمولی با داربست­های دیواری و پانل های گچی و یا تخته فیبری سنگ گچ و ساخت و ساز با بلوک گچ، که اغلب برای ساخت و ساز بنایی به صورت گسترده اشاره شده است.

با توجه به گراماژ در حدود ۵۴ کیلوگرم / متر مربع تا ۱۲۰ کیلوگرم / متر مربع، دیوار پارتیشن بدون تحمل از بلوک گچ به دسته بسیار سبک وزن و پارتیشن بندی قرار می گیرند. با توجه به روش ساخت و ساز آنها، دیوارهای جامد پایدار در برابر فشار مکانیکی مقاومت بالایی دارد، که باعث نزول و نگهداری و تعمیر می­شوند.

فرمت های زیادی از بلوک های فعال ساخت و ساز سریع و فرایند برنامه ریزی کف بسیار انعطاف پذیر با بلوک های سنگ گچ و به عنوان دیوار همچنین می توانند بعد از آن اضافه یا حذف شوند. عرض دیوار پارتیشن ۶۰، ۷۰، ۸۰ یا ۱۰۰ میلی متر است که بسیار نازک می­باشد، که در نتیجه در افزایش فضای کف موثر است. انواع باریک هر چند در همان زمان پارتیشن بسیار محکم و پایدار در برابر فشار مکانیکی مقاوم هستند. حتی اشیاء سنگین و دسته دار در مناطق بهداشتی را می توان با دو شاخه­های استاندارد در هر موقعیت بر روی دیوار نصب کرد.

 

ارزیابی مقاومت در برابر آتش

مواد معدنی گچی و ساخت و ساز غیر قابل احتراق مواد (یک کلاس مواد و مصالح ساختمانی A1 مطابق با DIN 4102 آلمان، در EN 13501 اروپا یا BS 476 انگلیس یا ASTM E119 آمریکا) متشکل از دی هیدرات سولفات کلسیم (CaSO4 2H2O) است. از آنجا که از آب ذخیره شده، گچ مواد ساختمان خوبی در برابر آتش است. در صورت آتش سوزی، کریستال آب بخار شده، و به طور فعال گسترش آتش را کاهش می­دهد.

بلوک گچ عظیم دارای سطح بالایی از حفاظت آتش منفعل است: ضخامت ۶۰ میلی متر ۳۰ دقیقه مقاومت در برابر آتش (F30-A مطابق با استاندارد DIN 4102 آلمان، EN 13501 اروپا یا BS 476 بریتانیا) را ارائه می دهد؛ ضخامت ۸۰ میلی متر ۲ ساعت مقاومت در برابر آتش (F120-A) را ارائه می دهد؛ و ضخامت ۱۰۰ میلی متر ۳ ساعت مقاومت در برابر آتش (F180-A) را ارائه می دهد. رتبه بندی مقاومت در برابر آتش برای ایالات متحده مشابه هستند.

خواص صدا

به منظور اثبات بهبود کیفیت صدا پارتیشن بندی بلوک سنگ گچ و نوار عایق در همه اطراف برای اتصال دیوار پارتیشن به دیوار مجاور، سقف و کف مورد استفاده قرار می­گیرد. جدایی صوتی دیوار در این شیوه، انتقال صوتی این پارتیشن بسیار سبک وزن و به طور قابل توجهی دیوار را کاهش می دهد.

تکنیک های ساخت و ساز

بلوک گچ کناف ایران معمولا در یک ملات گچ سازگار و یا چسب گذاشته و سپس با یک پوشش از پایان اندود گچ پوشیده شده است. مواد با توجه به الزامات استاندارد ASTM C52 است.

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید